logo

TRE VOLUMI Caroli Delarue ‘‘Origenis Opera Omnia et

Sold on LiveAuctioneers

item-94311832=1
item-94311832=2

Lot 0483 Details

TRE VOLUMI Caroli Delarue ‘‘Origenis Opera Omnia et quae Ejus Nimine circumferunt Latine Versa Et ex variis Editionibus & Codicibus manu exaratis Gallicis Italicis Germanicis & Anglicis collecta.. .. .. Ex Recentissima Editione Parisiensi Domini Caroli Delarue Presbyteri & Monachi Benedectini e Congregatione S, Mauri’‘, Venetiis Sumptibus Societatis MDCCXLIII. 3 tomi. In 4°. Legatura coeva in piena pergamena muta. Alcuni guati alle coperte e usure. Titoli m. s. al dorso. Frontespizio in bicromia con bella marca tipografica xilografata. Capilettera, testatine e finalini xilografati. Qualche sporadica macchia e fioritura. Alcune manche alle pagine interne. Pagine ancora fresche ai tomi 1 e 2. Tomo 3 da restaurare. Il Delarue in queste pagine analizza l’opera di Origene e ne esplicita l’essenza. Pp. XXIII (1) 499, 1 (Tomo 1); XL, 647 (Tomo 2); XII, 623 (Tomo 3). Rarissimo. .
  • 25%

Estimate
€400
€500
Dec 18, 2020
Starting Price
€150
1 bidder watching this item
Shipping, Payment & Auction Policies
Ships fromPalermo, Italy
Free Local Pick-UpPalermo, Italy
Benedetto Trionfante Casa d'Aste
logo
www.liveauctioneers.com
item

0483: TRE VOLUMI Caroli Delarue ‘‘Origenis Opera Omnia et

Sold for
€150
1 Bid
Est.
€400
€500
Starting Price
€150
BOOKS AND OLD VOLUMES
Fri, Dec 18, 2020 04:00 AM
Buyer's Premium 25%

Lot 0483 Details

...

Contacts

00 39 0916709962
Viale Regione Siciliana N.O , 4975
Palermo, 90146
Italy
LiveAuctioneers Support
info@liveauctioneers.com
iphoneandroidPhone
Jasper52 online auctions by:liveauctioneers
Ⓒ 2021 LiveAuctioneers. Terms Privacy
BACK TO TOP